Soustředění ve Velkých Losinách 2021

Ve středu 11. 8. jsme vyrazili na pětidenní taneční soustředění do Velkých Losin. Na místo jsme dorazili v pozdním odpoledni, postavili jsme stany a vyzkoušeli terénní podmínky pro tanec. Po taneční zkoušce jsme si pak dopřáli společnou večeři z vlastních zásob a ochutnali tak všechny připravené dobroty.

Čtvrteční den byl ve znamení sportu. Po skvělé snídani plné buchet jsme autobusem vyjeli směr Červenohorské sedlo. Odtud jsme se vydali přes Červenou horu (Vřesovou studánku) a Keprník až na Šerák, kde nás čekal zasloužený oběd a krátká zkouška na vrcholu našeho výletu. Po návratu jsme si vpodvečer odpočinuli v termálních lázních ve Velkých Losinách.

Páteční den byl trochu klidnější. Dopoledne jsme vyrazili do Králíků na prohlídku bunkrů dělostřelecké tvrze Hůrka. Hluboko v podzemí byla nepředstavitelná zima, ale zážitek máme obrovský i díky skvělému a zajímavému výkladu průvodce. Odpolední čas jsme využili k taneční generálce na sobotní vystoupení v Šumperku. Během zkoušek se připravoval kotlíkový guláš s večerním opékáním, které bylo velmi vydařené a pro ucelení kolektivu potřebné.

V sobotu nás čekalo již zmiňované vystoupení v Šumperku k příležitosti Folklorní slavnosti v rámci Mezinárodního folklorního festivalu Šumperk. Po vydařeném tanečním dni jsme se vrátili do Velkých Losin, kde pokračovala započatá zábava.

Poslední den našeho soustředění jsme si zahráli minigolf, který byl součástí našeho stanového městečka. Všichni jsme se skvěle zabavili a projevila se i lehká soutěživost některých našich členů.  Během dopoledne jsme si stihli sbalit stany a uklidit celý prostor. Společnými silami jsme dojedli všechny zásoby, které nám zbyly, a spokojení s vydařeným soustředěním jsme v odpoledních hodinách odjeli zpět do Zubří.