News

Letos jsme kvůli rekonstrukci Klubu stavěli naši májku na netradičním místě a to v Klidovém centru Zubří. I přes nepřízeň počasí, kvůli kterému jsme museli májku za použití techniky znovu narovnat, zde nakonec vydržela až do Metlářského jarmarku, který jsme pořádali v sobotu 20. května.

V sobotu 25. března se Malý Beskyd zúčastnil tradičního jubilejního 20. Dětského bačovského bálu v Hrachovci. Pro děti byl připraven velmi pestrý program, do kterého i Malý Beskyd přispěl svým vystoupením.

Po roce jsme v Zubří opět uspořádali tradiční Masopustní průvod, který byl v pořadí již dvanáctým ročníkem. Letošní masopust se konal v sobotu 18. února a hlavní novinkou bylo místo zahájení průvodu, kdy jsme se kvůli rekonstrukci Klubu přesunuli před hlavní vstup do Multifunkčního areálu.

Po tříleté pauze jsme opět pořádali tradiční Valašský bál, letos však na netradičním místě - v zuberské Sokolovně.

Letos jsme zpívali koledy hned na třech místech. Začali jsme v pátek 25.11.2022 v Oznici a pokračovali o den později ve Velké Lhotě.

Další naše vystoupení se uskutečnilo na domácí půdě v rámci tradičních Dnů města Zubří.

Počasí nám nepřálo ani při další prázdninové akci. V srpnu jsme se zúčastnili Mezinárodního folklorního festivalu v Šumperku. Páteční večer patřil po příjezdu zkoušce plánovaných vystoupení.

Náš prázdninový souborový program započal 5. 7. 2022 v rámci Zvonečkového jarmarku v rožnovském skanzenu. Tohoto vystoupení se zúčastnily hned tři naše složky a to Beskyďáčci, Malý Beskyd a dospělý Beskyd.

V červnu tři naše složky (Beskyďáčci, Malý Beskyd a Beskyd) vystoupily v Masokombinátu Krásno ve Valašském Meziříčí.

První červnový víkend jsme strávili u našich dobrých přátel v polské Pszczyně. V pátek jsme s našimi kamarády poseděli u jezera Laka a v sobotu nás čekalo vystoupení v rámci 46. ročníku Spotkania Pod Brzymem w Pszczynie. 

V květnu jsme si po covidové pauze opět postavili máj a uspořádali Metlářský jarmark. O týden později naše dětské složky vystoupily na kácení máje na Starém Zubří. Májku jsme úspěšně shodili také v Zašové. 

Po dvouleté odmlce jsme v Zubří opět uspořádali tradiční Masopustní průvod, který byl v pořadí již jedenáctým ročníkem. Letošní masopust se konal v sobotu 26. února.

Pages