Novinky

Asi to bylo tím, že jsme máj stavěli třináctého. I když jsme měli rozvrženo hlídání májky, přesto se podařilo "neznámým pachatelům" májku nám v týdnu shodit, naštěstí bez nějakých dalších škod. A neuplynulo ani půl dne a májka se opět tyčila za Klubem, sice kratší o nějaký metr, ale stále důstojná.

V sobotu po obědě byla zahájena tradiční nesoutěžní přehlídka dětských folklorních souborů v Klubu a pak už následovalo samotné kácení máje. 

V noci po večerní zábavě nás ještě čekalo uklízení všeho materiálu a pak už jsme si mohli konečně oddechnout.

Po "tréninku" stavění máje v Muzeu v Rožnově, jsme v neděli 13. května stavěli i náš vlastní máj v prostoru za Klubem. Už od rána jsme připravovali vše potřebné, dovezli májku ze Starého Zubří a pak už jsme se odpoledne pustili do díla. A zatímco chlapi stavěli máj, děvčata se starala o doplňování energie. Vaječina škvařená v kotlíku je prostě nejlepší a doma ji nikdy takovou neuděláte. Děkujeme za pomoc i všem rodičům dětí z Beskydu a dalším přátelům, kteří přiložili ruku k dílu.

Ve dnech 10. až 13. května jsme v Zubří hostili naše přátele z Rosdorfu. Jako většina spolků jsme i my měli možnost nejprve zpříjemnit večer v Sokolovně, kde zahrála naše cimbálová muzika, a hlavně pak jako součást hlavního programu v Klubu, kde vystoupily nejprve naše děti a poté i dospělý soubor.

Na prvního máje jsme se vydali do Valašského muzea v přírodě do Rožnova pod Radhoštěm, kam jsme byli pozváni, abychom postavili máj. Počasí nám přálo a tak jsme zažili nádherný den v muzeu a nejen předvedli, jak se máj staví "postaru", ale ukázali jsme všem návštěvníkům i něco z našich tanců. To vše podporovala muzika Jirky Nechanického, která se zhostila své úlohy rovněž na výtečnou. Za Beskyd se účastnily všechny jeho složky, od nejmenších dětí až po Starou gardu.

Masopust 2018 - soubor Beskyd

V sobotu 10.února jsme opět uspořádali masopustní průvod městem Zubří. V tradiční soutěži "O nejlepší masopustní koblihu" se tentokrát utkalo 10 vzorků, z kterých nezávislá porota určila 3 nejlepší. Letošní vítězkou se stala paní Vaculínová. Pak už následoval vlastní masopustní průvod, jehož průběh nejlépe ilustrují fotografie. Ale kdo si chce užít masopustního průvodu v plné parádě, ať příště neváhá a přijde se podívat osobně.

Valašský soubor písní a tanců Beskyd Vás srdečně zve na Masopustní průvod 2018. Masopust začíná v 9 hodin před Klubem Zubří, kde bude hrát cimbálová muzika souboru Beskyd a hosté.

Každoročně započneme nový rok Valašským bálem a ani letos tomu nebylo jinak. 

Stránky